Aromaterapi Nedir?

Aromaterapi, bitkilerin tamamen organik olan yaprağı, kökü ve çiçeğinden damıtma yani distilasyon tekniği ile çok yoğun olarak elde edilen uçucu yağ özlerini kullanarak hastalıkları önlemek veya oluşmuş hastalıklarda vücudun bağışıklığını güçlendirerek kendi savunma sistemini desteklemek için kullanılan bir tekniktir.

Aromaterapi yeni bir konsept gibi algılansa da çok eski çağlarda, tıp biliminin kurucuları tarafından keşfedilmiş ve literatüre geçirilmiş oldukça eski bir tıbbi yöntemdir.

Aromaterapi, kullanılan esansiyel yağ veya yağ karışımına göre çok çeşitli fiziksel ve ruhsal faydalar sağlar. Aromaterapide kullanılan esansiyel yağlar; analjezik, antimikrobiyal, antiseptik, iltahap önleyici, doku ve damarları sıklaştırıcı, yatıştırıcı, spazm çözücü ve idrar söktürücü özelliklere sahiptir.

Ayrıca bu esansiyel yağlar sindirim sistemi rahatsızlıkları, cilt hastalıkları, menstrüel ağrı ve düzensizlikler, stresle ilgili problemler, duygu-durum bozuklukları, dolaşım problemleri, solunum yolu enfeksiyonları ve yaralar dâhil olmak üzere çok çeşitli belirtileri ve durumları tedavi etmek için kullanılır.
,

Hakkımızda

Art de Huile

Yağın Sanatı

Aromaterapi Formüllerinde kullanılan pharma grade uçucu ve sabit yağlarımızı, Fransa’dan ithal ederek, Türkiye’de nihai ürün haline getirip, bilimsel makalelerde yer alan bilgilere ve yağlarımızın analiz sonuçlarına göre formüle ediyor,doğanın bilgeliğini d

Sosyal

© Copyright Arın Derin Sağlık Hizmetleri San. Ve Tic. Ltd. Şti.

Efasis Yazılım