PEPPERMINT

Açıklama :

  • 10 ML Perakende Satış Fiyatı : 67,2 TL

Peppermint

 Mentha piperita

 Peppermint hafif serinletici bir kokusu vardır. Başağrısına iyi geldiği bir çok kişi tarafından bilinir. Ancak buna ek olarak bir çok yardımcı özelliği ile en iyi bilinen ve tüketilen on yağ asidi arasında olmasına katkı sağlar.

Bu özellikleri kas ağrısına iyi gelmesi ve solunum yollarında konjesyonu azaltmasıdır. Bunun dışında mide kramplarına  ve hazımsızlığa iyi geldiği, bulantı, diyare, faranjitin iyileşmesine katkı sağlayıp ağız kokusunu giderdiği veya azalttığı bilinir.

Cildin detoxifikasyonunu sağlar. Dermatit, akne, ekzema gibi bir çok dermatolojik lezyonun iyileşmesine katkı sağlar.

İnhalasyonu ile astım , bronşit, larinjit, sinuzit semptomlarını ve spazmodik kuru öksürük nöbetlerini hafifletir. Topikal kullanımında nöralji, siyatik ağrısı, artrit ve romatizma ağrılarını hafifletir. Ayrıca gerginlik depresyon, konsantre olamama,vertigo, histeri, konfüzyon, panik atak ve irritabilite gibi genel yorgunluk bulgularını gidermeye yardımcı olur.

Enerjetik olarak tam bir güç odağıdır. Yüksek zihin kabiliyetlerini açığa çıkarırken kişinin uyanıklık, farkındalık, etkin iletişim kabiliyetlerini canlandırır.

Karışımlardaki faydası nedeni ile sık kullanılan yağlar arasındadır. Yüzde uygulanacak karışımlar için dilüsyon yapılmalıdır. Hamileliğin ilk üç ayında ve emzirme aylarında lokal kullanılmamalıdır.

Topikal: Hassas ciltler dahil seyreltme gereklidir.

Koku ve Diffuser : Doğrudan 150 ml – 300 ml diffusera 5-10 damla

Karışım : Bir çok sabit yağ ile uyumludur.

Tıbbi kullanımı hakkında detaylı bilgi için lütfen aromaterapi alanında uzman sağlık profesyonellerine danışınız.