VETIVERT

Açıklama :

  • 5 ML

Vetiver

Vetiver Zizanoides

 

Derin his veren bir kokudur, odunsu veya kampdumanı tarzı bir duyum doğadan bir esinti gibi hissedilir. 

 

Deri üzerinde kalıcı olmaya eğilimli akne, kesi, minor irrite yaralar, enfeksiyonlar ve enflamasyonlarda iyileştirici etkisi hemen görülür.

 

Artrit, depresyon, uyku bozukluğu, dikkat eksikliği , bağışıklığın desteklenmesi, detox ve frijidite empotans gibi durumlarda da endikasyon sebebi olabilen değerli bir uçucu yağdır. 

 

Vetiver kullanımı ile derhal dikkatiniz artacak, ana dönüş gibi bir yoğunlaşma yaşayacak, halsizlik, yorgunluk depresyon uykusuzluk, gerginlik, stresle ilişkili şikayetlerde gerileme düzelmelere kuvvetli bir destek hissedeceksiniz. Trankilizan kullanımını terkederken oldukça yardımcı olan , rahatlatıcı olarak bergamot ve grapefruit karışımında da yer verilen değerli ve pahalı bir uçucu yağdır.

 

Energetik olarak, ana kürenin esas elementi olan toprak ile ilişkilendirilir. Kuvvetli bir ait olma hissi verir. Pozitif enerjinin artışı, kuvvetli bir kendiliğindenlik hissettiren (pozitif self -image) aşırı alınganlığı dengeleyen azaltamn bir etki de sağlyacaktır.

Oldukça koyu bir yapısı vardır. Pipet kullanımı ile veya damlalık ile daha rahat ve tasarruflu kullanım olur.

Topikal: Doğrudan istenilen alana 2-4 damla uygulayın. En hassas ciltler hariç seyreltme gerekli değildir.

 

Koku ve Diffuser : Doğrudan 150 ml – 300 ml diffusera 5-10 damla

 

Karışım : Bir çok sabit yağ ile uyumludur. Masaj için Kayısı çekirdeği yağı, susam yağı ile % 3- 5 karışımı uygun olur. Lavant ile birlikte kullanıldığında dikkat ve mood , uyku onarıcı özellikleri olduğunu gösteren bilimsel çalışmalar bulunmaktadır.

 

Tıbbi kullanımı hakkında detaylı bilgi için lütfen aromaterapi alanında uzman sağlık profesyonellerine danışınız.