Akkermansia
Akkermansia
15.03.2022

Art de Huile By Hülya Kayhan’dan Dünya’da Devrim Niteliğinde Bir İlk PROBIOTICS IN OILS

Art de Huile By Hülya Kayhan’dan Dünya’da Devrim Niteliğinde Bir İlk PROBIOTICS IN OILS

Art de Huile By Hülya Kayhan’dan Dünya’da Devrim Niteliğinde Bir İlk PROBIOTICS IN OILS

Art De Huile Probiotics İn Oils; dünyada bir ilk olan yerli probiyotiklerinin haklı milli gururunu tüm sağlık sektörüyle paylaşıyor.

Eczacı Hülya Kayhan, 20 yıllık çalışmaları tamamladıktan sonra uzun bir ruhsatlandırma sürecini takiben Akkermansia Muciniphila ve Lactobacillus Gastricus probiyotik bakterilerini de içeren ve tamamı yerli izolat probiyotiklerden oluşan ilk gıda takviyesi olan bu yeni probiyotikleri kullanıma sunmaktan mutluluk duyduğunu belirtiyor ve ekliyor; ‘dünyada bir ilki gerçekleştirerek tüm dünyanın peşinde koştuğu bu çalışmayı ülkemizde gerçekleştirerek TR kodu ile uluslararası alanda anılacak olmasını tüm sağlık sektörünün ortak bir milli gururu niteliğinde paylaşıyorum’


Özellikle dünyada ilk kez standardize , sürdürülebilir ve gıda takviyesi olarak üretilebilmiş, şekeri parçalayan Akkermansia muciniphila; kilo problemleri olan kişiler, insülin direnci ve buna bağlı inatçı cilt lekeleri olan kişilerin kullanımında olumlu sonuçlar vermeyi destekler. Bu probiyotikler Laktoz içerikli gıda alımına bağlı olarak gelişen sindirim problemlerinin aşılmasını kolaylaştırır. Bağırsak geçirgenliğini azaltarak enflamasyonlu ciltlerde destekleyici olarak kullanılır. Sporcularda yağ yakımının hızlanmasına ve kas kütlesinin artmasına yardımcı olur. IBS’de, genel enflamasyonu azaltmaya yardımcı olur. Enfeksiyonlara karşı korunmaya destek olur ve bağırsak dengesine takviye sağlar Cilt mikrobiyatasını ve cilt immün bariyerini destekler. Daha sağlıklı bir iskelet sistemi ve her yaşta sınırsız hareket kabiliyeti için destek sağlar.
Eczacı Hülya Kayhan’ın kurucusu olduğu ART de HUILE by HÜLYA KAYHAN’ a ait ‘PROBIOTICS IN OILS’ takviyeleriyle ilgili bilgilere www.hlyaromaterapi.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Instagram : @artdehulie_
ECZ. HÜLYA KAYHAN HAKKINDA


1971 yılında Lüleburgaz doğumlu Kayhan Kırklareli 3.sü olarak kazandığı Edirne Anadolu Lisesi’nin ardından girdiği üniversite sınavında, hikâyeleriyle büyüdüğü şifalı bitkilerin sırlarını öğrenmek için İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde eğitimine devam etti. 1995 yılında Eczacılık Fakültesi’nden mezun olarak, Farmasotik Teknoloji alanında yüksek lisans yapmak üzere Londra’ya gitti. University of London King’s College’deki yüksek lisans eğitimi boyunca, aromaterapi ve fitoterapiyi kapsayan alternatif tedavi dersleri aldı. Aromaterapi, oldukça ilgisini çekti ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırmaya başladı.


Aromaterapi alanının en büyük hocalarından dersler alan ve farklı dillerde tüm kaynakları titizlikle tarayarak, aromaterapi konusuna hakimiyetini pekiştiren Hülya Kayhan, esansiyel yağ formüllerini toplum sağlığının yararına sunmak adına adım atarak, bir marka yaratmaya karar verdi.


Birçok hastalığa ve şikâyete derman olacak bitki özlü esansiyel yağları gerekli onay ve izinleri alarak, Art de Huile markası ile üretmeye başladı. Ardından ise yağ içerisinde yerli izolat probiyotikleri yine ilgili ruhsatlandırmalardan sonra satışa sundu.


Bugün aromaterapi konusunda bilgisine ve özgün formüllerine en çok güvenilen, Bitkilerin iyileştirici gücü üzerinde yıllardır terapötik araştırmalar ve bilimsel projeler yürüten Uzman Eczacı Hülya Kayhan, üretimin yanı sıra aromaterapiyle ilgili konferanslar düzenleyerek, eczacı meslektaşlarına ve doktorlara eğitimler veriyor, bilimsel panellere katılıyor, Türkiye'de tıbbi aromaterapi'nin, doktor reçetesine girmesine öncülük ediyor. Dünyada ve Türkiye’de ilklere imza atmaya devam ederek, GLP kurallarına uygun, bakterilerle ve virüslerle çalışmalar yapılabilecek bio-clean odaları da bünyesinde barındıran laboratuvarı ile bilimsel projelerini ve AR-GE çalışmalarını aktif olarak yürütebileceği , GMP ve HACCP kuralları dahilinde tasarlanan üretim tesisi ile multidisipliner çalışarak; projelendirme, analiz ve üretim sağlayabilen bir yapı olmayı hedeflediğini söylüyor.
{alanbaslik}
© Tüm hakları saklıdırEfasis
.